Notice: Undefined index: std in /home/dirilis/hediyelikesya/public_html/wp-content/themes/BlogTekecan/panel/themeoptions.php on line 183
Hediyelik Eşya Sitemize Hoşgeldiniz

Notice: Undefined index: std in /home/dirilis/hediyelikesya/public_html/wp-content/themes/BlogTekecan/panel/themeoptions.php on line 183

Buhurdanlık Nedir?

22 Haziran 2019

Notice: Undefined index: std in /home/dirilis/hediyelikesya/public_html/wp-content/themes/BlogTekecan/panel/themeoptions.php on line 183

Buhurdanlık, geçmişten günümüze kadar kullanılan ürünlerdendir. Buhur kelimesinden gelmiştir ve Farsça kökenlidir. Osmanlıca da buhurdanlık olarak kullanılmaya başlamıştır. Yakıldığında hoş kokular veren anlamına gelmektedir. Buhur bitkilerinin yakılarak hoş kokular yayılması yöntemiyle kullanılmaya başlanmıştır.

Buhur, buhurdanlık sisteminden önce keşfedilmiştir. Buhur uygulaması Mezopotamya döneminde başlamıştır.

Buhur Nedir?

Buhur sistemi, M.Ö 4.yüzyıllarda yapılan mimari yapılarda görülmektedir. Kapı, pencere gibi yerlerin üst kısmında pişmiş topraktan yapılan buhurdanlıklar bağımsız bir şekilde minyatür tarzda tasarlanmaya başlanmıştır. Buhurdanlık aslında tütsüleri yakmaya yardımcı olan üzerine tütsü koyduğumuz bir süs eşyasıdır. Seramik ve cam gibi yapılarda tasarlanan buhurdanlıklar inanç sistemlerinde de yer almaktadır. Dinler ve geleneklerde kullanılan buhurdanlık, tıbbi ve manevi özellikleri olduğu düşünüldüğünde yüzyıllardır kullanılır. Müslümanlık, Hristiyanlık ve Musevilikte, dini ritüellerde, Budizm geleneklerinde kullanılan bir gereçtir.

Buhurdanlık Nasıl Kullanılır?

Tütsüler ortamın kokusunu ve enerjisini direkt olarak değiştirir. Bunu bir de güzel bir şekilde sergilemek için bir buhurdanlığa ihtiyaç vardır. Buhurdanlık modellerimiz oldukça çeşitli ve zevklidir tabi ki sade modelleri sevenler için minimal tarzda tasarlanmış buhurdanlıklarımız mevcuttur. Küçük bir mangal şeklinde olan buhurdanlıklar, mum yakılarak kullanılır. Buhurdanlığın üst kısmında ki kabın içine tütsü veya aromatik esanslar konulur alt kısmına ise Mum yerleştirmek için özel bir kısım bulunur.

Alt bölümde yakılan mumun sıcaklığı ile üst kısımdaki aroma yağlarını hoş kokular yayması için kullanılır. Buhurdanlıklar dekoratif amacıyla kullanıldığından farklı farklı şık tasarımlarla dizayn ediliyor. Buhurdanlık edinirken boyuna, rengine ve en önemlisi nereye koyacağınıza karar vermelisiniz. Renkli ve eğlenceli buhurdanlıklar da bulunmaktadır. Hediyelik bir eşya almak için en güzel yöntemlerden biri bir buhurdanlık almaktır. Eğer sevgilinize bir buhurdanlık hediye edecekseniz ve bu bir sevgililer günü hediyesi olacaksa ilk önce sevgilinizin hangi kokudan hoşlandığını öğrenip o kokuya uygun bir buhurdanlık tasarlayabilirsiniz. Ayrıca tütsü çeşitlerimize bakarak hediyenizin yanında güzel kokulu tütsüler verebilirsiniz.

Buhurdanlık kullanımı nasıl yapılmalıdır?

Buhurdanlıkların temizlenmesi, muhafazası ve bakımı ürünlerin özelliğine göre yapılmalıdır. Farklı ham maddelerinden yapılan buhurdanlıkların açıklamalarında ki temizleme talimatlarına göre yapılmalıdır.

Cam buhurdanlıklar da renkli ve boyalı ürünler elde yıkanmalıdır. Makine da yıkanmaları renklerini soldurabilir. Seramik buhurdanlıkların da açıklamalarında ki temizleme talimatlarına göre yıkanması tavsiye edilir. Dikkatle temizlenmeleri, deterjan ve ılık su ile yıkanmaları, esans ve aroma kokularının birbirine karışmamalarına dikkat edilmelidir.

Buhurdanlık Nasıl Yakılır?

Üst kısma konulan esansın ideal ölçüde olması gerekmektedir. Çok veya az şekilde yağ konulmamalıdır. Buhurdanlıkta yakılan mumların kokusuz olması önerilmektedir. Üst kısımda ki esansın kokusu ve mumun kokusu karışmaması için tealight mumlar tercih edilebilir. Başka esansların karışmaması için buhurdanlıklar her kullanımdan sonra yıkanmalıdır.

Buhurdanlık Ne İçin Kullanılır?

Sitemizden “Buhurdan Satın Al” bağlantısından tercih ettiğiniz ürünlere hızlı alma yoluyla ulaşabilirsiniz. Buhurdanlıklar iç mekanda kullanılabilir özelliktedirler. Strese ve yorgunluğa iyi gelir, kötü kokuları giderir. Aroma ve bitkilerin özelliklerine göre pek çok hastalığa da iyi gelir. Masajda ve meditasyonda kullanılan buhurdanlık, manevi rahatlıkta sağlar.

Buhurdanlık Çeşitleri Nelerdir?

Sitemizden dekoratif, şık ve kalite ile tasarlanan buhurdanlıklar farklı modeller ile satışa sunuluyor. Cazip fiyatlar, özel ambalajlama sistemi ve uygun ödeme imkanı ile size özel sunuluyor. Türkiye’nin her noktasına kargo hizmeti ve stok dahilinde aynı gün kargo imkanı sağlıyoruz. Hediyelik eşya bölümünde bulabileceğiniz buhur ve https://www.arkadastobacco.com/buhurdanlik-nedir  çeşitlerini kendiniz ve sevdikleriniz için seçebilir özel tasarlanmış hoş kokuları 7/24 sipariş verebilirsiniz

Etiketler:

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi:

Notice: Undefined index: std in /home/dirilis/hediyelikesya/public_html/wp-content/themes/BlogTekecan/panel/themeoptions.php on line 183