Notice: Undefined index: std in /home/dirilis/hediyelikesya/public_html/wp-content/themes/BlogTekecan/panel/themeoptions.php on line 183
Hediyelik Eşya Sitemize Hoşgeldiniz

Notice: Undefined index: std in /home/dirilis/hediyelikesya/public_html/wp-content/themes/BlogTekecan/panel/themeoptions.php on line 183

Ucuz Mum

24 Haziran 2019

Notice: Undefined index: std in /home/dirilis/hediyelikesya/public_html/wp-content/themes/BlogTekecan/panel/themeoptions.php on line 183

Mum fiyatları, mumun çeşidine göre değişiklik gösterir. Mum, iç yağı ya da parafinden yapılır. İçine gömülmüş olan fitil sayesinde ışık veren, bazen de koku veren katı bir maddedir. Mum ayrıca ısı da sağlayabilir veya zaman tutma yöntemi olarak kullanılabilir. Mumun yanması için bir ısı kaynağı kullanılır, bu ısı kaynağı genellikle ateştir.

Uygun fiyatlı ucuz mum alışverişlerinizi en kolay şekilde sitemizden gerçekleştirebilir, Türkiye’nin her noktasına kargo imkanından faydalanabilirsiniz.

Mum Nasıl Yanar?

Mum yakıldığında, balmumu havadaki oksijenle reaksiyona girer ve renksiz bir gaz olan  karbondioksit gazını ve su buharını oluşturur. Ayrıca mum hiçbir zaman kusursuz bir şekilde temiz yanmadığından az miktarda duman da ortaya çıkar. Duman, bir aerosoldür ve genellikle yakındaki duvarlarda veya mumun yandığı tavanda siyah, karbon birikintisi bırakır. Buhar, mum alevinin mavi kısmında oluşur, burada balmumu bol miktarda oksijenle temiz bir şekilde yanar; duman ise alevin parlak ve sarı kısmında oluşur, çünkü burada kusursuz ve temiz yanmanın gerçekleşmesi için yeterli oksijen yoktur. Mumlar tek başlarına yanmaz. Balmumunun yanmasını sağlayan kimyasal yanma reaksiyonunu başlatmak için enerji gerekir. Kimyasal bir reaksiyon başlatmak için ihtiyacınız olan başlangıç ​​enerjisine aktivasyon enerjisi denir. Kibriti kullanarak bunu sağlayabilirsiniz.

Mum Nasıl Yapılır?

Mum, iç yağı içerisinde bulunan stearik asitten yapılır. Stearik asit, eritilir ve billurlaşana kadar bekletilir. Sonra ise silindir biçimindeki kalıplara dökülür. Silindir biçimindeki kalıpların ortasına pamuk fitiller konulur. Bu pamuk fitiller yanma kabiliyetini arttırmak için borik aside batırılmıştır. Kalıplar soğuduktan sonra mumlar çıkarılır ve temizlenip düzenlenerek satışa sunulur.

Mum Çeşitleri

Mum çeşitleri günümüzde oldukça fazladır. Bu mum çeşitlerinden biri olan tealight mumlar küçük olmasına rağmen uzun süre boyunca işlev görebilir. Tealight mumlar ev dekorasyonu için kullanılabilirken iş yeri veya dış mekan dekorasyonları için de uygundur. Ayrıca kokulu tealight mumlar da mevcuttur. Bu mumları kullanarak dilediğiniz ortamın hoş kokmasını sağlayabilirsiniz. Bir diğer mum çeşidi olan konik mum oldukça klasik bir mum türüdür. Uzun ve ince olduklarından şamdanlarla birlikte kullanılabilirler. Renk alternatifleri çok fazla olan konik mumlar genellikle paket halinde toplu satılmaktadır. Konik mumun yanma süresi de uzundur. Bambulu mumlar ise mumluk kullanmaya ihtiyaç duyulmadan kullanılabilir. Çünkü bambulu mumlar kendi mumluğuyla birlikte satılmaktadır. Bambu ağacından yapılan bu mum yatsıdır ve  renk çeşitleri fazladır. Genelde üçlü olarak satılır. Bambulu mumlar ısıya karşı oldukça dayanıklıdır ve zarar görmez. Bu mumların bazı çeşitleri kokulu olabilir.

En Beğenilen Mum Modelleri

Farklı amaç ve isteklere göre oldukça fazla mum çeşitleri bulunmaktadır. Kavanoz mumlar ev ve iş yeri dekorasyonlarında hoş bir görüntü oluşturmaktadır. Aynı zamanda birçok renk seçeneği de bulunmaktadır. Sütun mumlar, kullandığınız ortama şık bir görüntü katar. Ev dekorasyonuna modern ve mistik bir hava katmak için idealdir. Dekoratif mum modelleri ise birçok farklı tasarımı ile ilgi çekmektedir. Bu mumları dilediğiniz yerde dekorasyon amaçlı kullanabilirsiniz. Bir diğer beğenilen mum modeli ise kokulu mumlardır. Çeşit çeşit kokularıyla kokulu mumlar dilediğiniz ortamın güzel kokmasını sağlamanıza yardımcı olur. Tealight mumlar genellikle yirmili paketler halinde satılır. Bu mumlar küçük modelleri ile ortama hoş bir hava katar.

Uygun fiyatlı mumlar, https://www.arkadastobacco.com/ucuz-mum özelliklerine göre ya da boyutlarına göre değişiklik gösterebilir. Sütun mum modelleri gibi klasik görünümlü mumlar uygun fiyatlara satılırken dekoratif mumlar ve çoklu mumlar daha yüksek fiyatlarda olabilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi:

Notice: Undefined index: std in /home/dirilis/hediyelikesya/public_html/wp-content/themes/BlogTekecan/panel/themeoptions.php on line 183